Hotel Trofana Wellness & SPA
Praca członków zespołu polegała na kierowaniu robotami rozbudowy, nadbudowy i przebudowy budynków na cele hotelowo-usługowo-mieszkalne w Międzyzdrojach przy ul. Zdrojowej 9. Do istniejącego, kameralnego pensjonatu o typowo nadmorskim charakterze dobudowano większy, nowoczesny budynek. Została też zagospodarowana przestrzeń otaczająca te obiekty, wraz z dodaniem odpowiedniej infrastruktury technicznej. Projekt powstał w lokalnej pracowni IDS Architekci.
Na działce o powierzchni ok. 3 100 m2 powstał nowoczesny kompleks Wellness & SPA. Istniejący budynek hotelu Trofana w Międzyzdrojach został rozbudowany tak, żeby wewnątrz nowego obiektu goście hotelowi mogli korzystać z komfortowej strefy piękna i relaksu.
Na terenie inwestycji znajdował się budynek hotelowy Trofana Active o czterech kondygnacjach nadziemnych, który w początkowej fazie projektu został wyburzony. W realizacji nowego projektu nacisk położono na rozbudowę, przebudowę i nadbudowę istniejących budynków wraz ze zmianą sposobu ich użytkowania – na budynek hotelowo-usługowo-mieszkalny. W obrysie budynku obiekt posiada sześć kondygnacji naziemnych, a poza obrysem – cztery kondygnacje. Wyzwaniem był niejednorodny teren z występowaniem skarp i złożonej sytuacji geologicznej, który warunkował kształt projektu. W związku z tym zastosowano nietypowe, dwukondygnacyjne podpiwniczenie, w części umiejscowione ponad poziomem terenu.
Wewnątrz obiektu znajdują się:
- pokoje hotelowe,
- mieszkania dla kadry kierowniczej hotelu,
- lobby,
- recepcja,
- sale konferencyjne,
- restauracja,
- kuchnia,
- winda kuchenna,
- pomieszczenia SPA.
Dookoła powstała zieleń o niskim i średnim pokroju, a także place i podjazd. Budynek ma zróżnicowaną wysokość w zakresach ok. 15-20 m. Bryła budynku została wzniesiona w technologii żelbetowej i murowanej. Budynek posiada izolacje z wełny mineralnej i styropianu. Wykończenie zewnętrzne zostało wykonane płytami włóknocementowymi i tynkiem minieralnym. Dodatkowo zadbano o klimatyzację, wentylację bytową i pożarową, instalacje sanitarne, p.poż, infrastrukturę wody zimnej, ciepłej i cyrkulacyjnej, kanalizację technologiczną, kanalizację deszczową, instalację gazową, centralnego ogrzewania i ciepła technologicznego do zasilania nagrzewnic wodnych.
Prowadzenie takich prac wymagało nie tylko znajomości zagadnień technicznych, ale także obowiązującego prawa budowlanego.